4 september 2018 - 17:30
Langerhans scholing – De nieuwe richtlijn – VOL
In juni 2018 wordt de nieuwe NHG Standaard Diabetes Mellitus type 2 gepubliceerd. De stappen in de behandeling zijn gewijzigd en nieuwe therapieën zijn aan het behandel arsenaal toegevoegd. Om die ontwikkelingen mee te kunnen nemen in de behandeling van uw type 2 patiënten, heeft Langerhans in samenwerking met de Diabetes Huisartsen Adviesgroep (DiHAG) een nascholing ontwikkeld. In deze ongesponsorde nascholing voor huisarts en POH vormt casuïstiek de basis, en wordt op een interactieve manier wetenschap en praktijk met elkaar verbonden.
Voorlopig programma
17.30 – 18.00 ontvangst en registratie met lichte lunch
18.00 – 19.30 aanvang cursus
19.30 – 19.45 koffie-, theepauze
19.45 – 21.30 vervolg cursus
21.30 einde cursus
Onderwerpen
Onderwerpen die aan bod komen zijn:
- Stappenplan op grond van HbA1c
- Achtergronden medicatie
- De nieuwe stappen in medicamenteuze behandeling (o.a. inzet DPP4-remmers en GLP1-analogen)
- Individuele behandeldoelen aan de hand van uitgebreide casuïstiek
- Niet elke diabetes is diabetes type 2
- Ook minder intensief behandelen mag (soms)
Docenten
Diana Rietdijk, huisarts en kaderarts diabetes, en Daniel Tavenier, huisarts en kaderarts diabetes, zijn de docenten deze avond.
Doelgroep
Huisartsen en praktijkondersteuners. Aan deze cursus kunnen maximaal 35 huisartsen/POH’s deelnemen.
Docenten
De scholing wordt gegeven door kaderhuisartsen/ internisten die hebben meegewerkt aan de totstandkoming van de nieuwe Standaard.
Accreditatie
Voor deze scholing is accreditatie aangevraagd.
Kosten
Indien u deelnemer bent aan de DBC DM keten of nog wenst aan te sluiten in de loop van het jaar 2018, dan betaalt KetenzorgNU de nascholingskosten van €150,- per persoon.